Шуфрич: Справа Медведчука не витримує жодної критики

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Кримінальне провадження щодо голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука не витримує жодної критики. Про це після судового засідання розповів нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Є суперечка по суті, а є жорсткі процесуальні норми. Ця справа і по суті не витримує жодної критики, взагалі жодної. Я ще раз повторю, як може бути, коли в невстановленому місці, в невстановлений час, при невстановлених обставинах, невстановлені особи, але громадяни Росії, вступили в змову з Віктором Медведчуком. Ну, маячня, по-іншому це назвати не можна", - зазначив Шуфрич.

"Наступний аспект-всі експертизи, на яких базувалося звинувачення, були зроблені експертами СБУ. За ці 60 днів адвокатами Віктора Медведчука були підготовлені інші експертизи в незалежних інститутах, які мають право ці експертизи робити, про те, що ці висновки неспроможні. І, звичайно, те, що не змогли вчасно подати продовження санкцій – це означає лише одне: що вони повинні були бути автоматично завершені. Суддя не мав права їх продовжувати. Ці обмеження, які були прийняті 60 днів тому, суддя після того, як були прострочені терміни продовження прокуратурою, підкреслюю, не мав права їх продовжувати. І тому впевнений, що в апеляції три судді не візьмуть на себе відповідальність залишити в силі таке незаконне по суті і з грубими порушеннями процесуальних норм сфабриковане рішення", - додав парламентарій.

Раніше Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Крім того напередодні суд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука.

Також повідомлялося, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Захист Віктора Медведчука подавав клопотання про відвід прокурора і судді, проте їм було відмовлено. В "Опозиційній платформі - За життя" дії судді назвали політично мотивованими і зазначили, що він діє за вказівкою Банкової.

Сам Віктор Медведчук сказав, що немає жодних підстав для продовження його справи і продовження запобіжного заходу.

Також він заявив, що влада з 2019 року цілеспрямовано дискредитує партію "Опозиційна платформа - За життя". Ситуація загострилася на початку 2021 року, коли ОПЗЖ вийшла на перше місце у всіх соціологічних рейтингах. Медведчук також зазначив, що влада залучила націоналістичні угруповання до залякування партії. Так зафіксовано понад 80 нападів на активістів ОПЗЖ.

Також влада закрила три телеканали - "112 Україна", Newsone і Zik. Таке рішення президента України Володимира Зеленського у звіті моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня було названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини.