Шуфрич: ОПЗЖ запропонувала програму, за якою вже наступного року українські шахти змогли би видобути на 10-12 млн тонн вугілля більше

Слово і Діло

Фракція "Опозиційна платформа - За життя" запропонувала програму, за якою українські шахти змогли б видобувати на 10-12 тонн вугілля більше, починаючи вже з наступного року. Про це заявив народний депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.

Раніше "Опозиційна платформа - За життя" заявила, що ініціюватиме збільшення бюджетних витрат на 60 млрд гривень, і зараз політик розповів, на що мають бути витрачені ці гроші.

"Безумовно, це стимулювання підприємництва, це стимулювання вітчизняного машинобудування, і увага, це стимулювання вугільної промисловості державної. Ми запропонували програму, щоб вже наступного року українські шахти, Державні змогли б добути на 10-12 мільйонів тонн вугілля більше. Це гроші поворотні, це гроші, які ми сьогодні інвестуємо і які нам повертаються додатковим обсягом вугілля. Це тільки я назвав швидко три напрямки, які істотно піднімуть економічну міць нашої держави. А значить, збільшуючи економічний потенціал  нашої держави, ми зможемо збільшити реальну кількість робочих місць, це сьогодні найголовніше", - заявив Шуфрич.

Він додав, що сьогодні підприємства повинні забезпечувати конкурентноздатну зарплату для українців.

"Сьогодні ми повинні забезпечити умови, коли підприємства, як держави, так і приватного сектора, зможуть забезпечувати конкурентно спроможну зарплату, для наших громадян, щоб вони не їздили на заробітки за кордон, а були зацікавлені у своїй високопрофесійній праці. Підкреслюю: щоб українські фахівці високого рівня не виїжджали за кордон, а щоб вони залишалися працювати в Україні. Тому ми і запропонували, більш того показали джерела, де ці гроші можна знайти. А влада чомусь бачить єдине джерело економічного доходу, не знаю чийого, - це закопувати гроші в асфальт. Ми знаємо, які обсяги потрібні  для фінансування ремонту доріг та будівництва нових доріг, витратили вже 12 млрд доларів за останні три роки перебування Зе-команди при владі. Я питаю, а де нові автобани?" - сказав політик.

Нардеп зазначив, що за 3 млрд доларів можна побудувати 4 - 4,5 тисяч кілометрів нових доріг, але проблемою для української влади є те, що "в новій дорозі дуже легко порахувати собівартість".

"Адже 2 мільйони доларів коштує один кілометр висококласного, швидкісного автобану, зразка Німеччини. Ми могли вже за ці гроші побудувати, увага, добре, буду коректний, 3 млрд доларів беремо на ремонти доріг. Ми могли б побудувати 4 - 4,5 тисячі кілометра абсолютно нових доріг. Тільки знаєте, в чому проблема? У новій дорозі дуже легко порахувати собівартість, а в ремонтах, особливо ямкових ремонтах дуже легко гроші закопати. А це гроші наших пенсіонерів, це гроші системи охорони здоров'я, адже як багато лікарень було модернізовано, забезпечено і підведено був кисень? За це люди сьогодні платять своїми життями. 

Тому ми проти того, щоб гроші на збереження життя наших громадян, для збереження їх платоспроможності, збільшення їх платоспроможності наскільки це можливо, були в прямому сенсі закопані в асфальт. І ми запропонували реальну програму, стимулювання і розвиток, тих галузей нашої економіки, які традиційно робили Україну сильною", - підкреслив Шуфрич.

Станом на 15 листопада запаси вугілля на українських ТЕС за тиждень скоротилися на 20% - до 0,38 тис. тонн. Лише дві ТЕС мають гарантовані запаси вугілля згідно з ліцензійними умовами. 

Нагадаємо, 11 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі одного з телеканалів заявив, що в Україні достатньо запасів вугілля.

Також президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україну прямують сім кораблів з вугіллям. Його повинно вистачити, щоб закрити потреби енергетиків до кінця року.