Шуфрич: Очікуємо звільнення Віктора Медведчука 30 липня

Команда Володимира Зеленського взяла курс на знищення однієї з гілок влади - судової. На цьому перед засіданням Апеляційного суду наголосив народний депутат, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук.

"На наш погляд, команда при владі, якою керує Зеленський, взяла шлях і курс на знищення однієї з гілок влади - судової гілки влади. Я хочу нагадати низку подій. Спочатку внесли законопроект і чинили тиск на ВР для того, щоб розпустити і припинити повноваження КСУ. Потім під впливом Венеційської комісії та інших міжнародних організацій законопроект відкликали та внесли законопроект про розпуск Київського адміністративного окружного суду. Потім незаконними указами припиняють повноваження суддів КСУ, і коли Верховний суд кілька днів тому визнав незаконним указ президента Зеленського, обґрунтувавши його незаконність тим, що він суперечить Конституції і чинному законодавству, то за цим фактом порушили кримінальну справу. Тобто в цьому випадку оцінка дій влади: влада опускається нижче плінтуса, коли чинить тиск на суд, щоб, по-перше, повністю підпорядкувати його зовнішньому управлінню", - підкреслив Медведчук.

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє про неприпустимість організації владою кримінального переслідування суддів за прийняття справедливих і незалежних рішень. У політсилі підкреслили, що така практика має на меті залякати представників суддівського корпусу і насамперед домогтися винесення суддями політично вмотивованих, безпідставних і неправових вироків політичним противникам влади, яких переслідують за їх переконання. Фактично знищуючи незалежну судову гілку влади, Зеленський встановлює в Україні диктатуру та йде шляхом узурпації влади та організації системи політичного терору.

Апеляційний суд відклав розгляд подання про скасування домашнього арешту Віктора Медведчука. Скасування запобіжного заходу мали розглянути вчора, але матеріали справи з Печерського райсуду передали лише за 20 хвилин до початку засідання. Наступна дата розгляду - 30 липня. Сам лідер опозиції впевнений: репресії затягнуться надовго.

"Я розраховую на справедливість і законність рішень, які ухвалить суд. Це черговий етап боротьби з владою, несправедливістю і переслідуванням, які здійснює влада на чолі з Зеленським. І буде наступний етап у майбутньому. Я розумію, що це довгограюча платівка, запущена для узурпації влади і встановлення диктатури в країні. З іншого боку, це боротьба проти мене, проти партії, з інакомисленням, порушення моїх конституційних прав", - зазначив Віктор Медведчук.

Політичним переслідуванням опозиції влада намагається відвернути населення від реальних проблем - падіння економіки і тотального зубожіння, підкреслив Віктор Медведчук.

"Справа Медведчука - це приватність, вона стосується Медведчука, вона стосується партії. Вона стосується того, що робив або робить Медведчук. А ось те, що відбувається в країні, що сьогодні криза і крах економіки, соціальної сфери, гуманітарної сфери - це, дійсно, проблема. Проблема в тому, скільки коштуватиме газ для населення, коли буде мир на Донбасі, що буде завтра з нашою економікою і соціальною сферою, де ми будемо брати гроші для виплати зарплат, коли і де ми будемо відкривати нові робочі місця, як люди восени зможуть оплачувати комунальні тарифи, які зростають, як і зростає заборгованість. Падіння ВВП триває вже другий рік, і якщо порівнювати два роки під управлінням нової влади Зеленського, то ціни на газ для населення збільшилися з травня 2019 року по липень 2021-го на 70%. Вдумайтеся. Зростає сьогодні заборгованість за послуги ЖКГ - вона зросла за ці два роки на 19%, заборгованість із зарплати зросла на 12%", - звернув увагу народний депутат.

Справа проти Віктора Медведчука - це політична розправа.  Обвинувачення не має жодних доказів. Таку думку висловив народний депутат, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович.

"Якби вони мали хоча б один аргумент, хоч у чому-небудь звинуватити Віктора Медведчука, зараз вже 20 прокурорів танцювали б на столі. Нуль у них є, нуль. Так само, як вони незаконно закрили канали, так само, як усе відбувалося. Ми завтра надамо відповідь, завтра? Ми простояли тут, група людей. Нуль! Нічого немає. Це судилище над опозицією! Нічого немає, є тільки бажання запроторити всіх незгодних до в'язниці, решта - як вийде. Чим це закінчується - ми знаємо", - підкреслив Рабінович.

"Чого і слід було очікувати - влада, не маючи можливості довести в чесному судовому процесі обґрунтованість своїх звинувачень, пішла на хитрість. Знаючи, що сьогодні відбудеться засідання, матеріали справи по першій інстанції передали до Апеляційного суду всього за 10 хвилин до початку слухання. Колегія суддів запросила ще 10 днів для вивчення справи. Перенесення і затягування - це максимум, на який здатна нинішня влада. Розумію, як їм непросто, адже трьох "Сергіїв Вовків" в Апеляційному суді знайти буде вкрай складно. Враховуючи абсурдність самого звинувачення і грубе порушення процесуальних норм, очікуємо звільнення Віктора Медведчука 30 липня", - заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Нестор Шуфрич.

Обвинувачення штучно затягує процес через брак доказів. Зокрема, матеріали вчасно не передали до суду, тому засідання довелося відкласти, заявив народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній.

"Сьогодні за хвилин 10-15 (до засідання, - ред.) вони привезли документи, ці 10 томів. З ними ознайомитися просто неможливо, тому засідання перенесли на 30 липня на 10:30. Це черговий етап боротьби проти Віктора Володимировича Медведчука і проти "Опозиційної платформи - За життя", - підкреслив Загородній.

Влада вдалася до репресій через бажання позбутися головного політичного конкурента. Адже Зеленський не виконав жодної зі своїх обіцянок, натомість Віктор Медведчук послідовно відстоює інтереси українського народу і вирішує нагальні проблеми. Про це заявив керівник Молодіжного Крила партії "Опозиційна платформа - За життя" Артем Марчевський.

"Він за великим рахунком тривалий час - майже два роки терміну Зеленського - виконував обов'язки президента. Він домовився про вакцину, коли її ще не було, домовився про її виробництво на території країни. Президент мав це зробити. Він домовився про знижку на газ, провів через парламент зміну "нормандського формату". Медведчук робить ті кроки, які повинен робити лідер нації. Звісно, президенту не подобається, коли його функції виконує опозиційний політик, ще й набагато краще. Рейтинг влади падає, рейтинг опозиції зростає, і вони бояться реального конкурента. Сьогодні він один - це опозиція в особі Медведчука", - зазначив Марчевський.

Сам політик каже, що впевнений у справедливому вирішенні цієї політичної замовної справи.

"Як юрист за фахом, як людина, яка непогано розуміє і знає закони, я впевнений, що ми доб'ємося справедливості", - резюмував Віктор Медведчук.