Штайнмаєр про Бабин Яр: Ми, німці, знаємо про свою відповідальність перед історією

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр AFP

Німецький президент подякував Україні за примирення і тісне партнерство

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на церемонії вшанування пам'яті жертв 80-х роковин трагедії в Бабиному Ярі заявив, що Німеччина знає про свою відповідальність перед історією, маючи на увазі події Другої світової війни. За його словами, ця відповідальність ніколи не пройде. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми, німці, знаємо про свою відповідальність перед історією. Це відповідальність, яка ніколи не пройде. Це відповідальність за наше спільне майбутнє", - заявив Штайнмаєр.

Німецький президент зазначив, що Голокост почався не з німецьких фабрик смерті в Освенцимі, Треблінці, Собіборі або Майданеку.

"Він почався раніше, з загарбницького походу (Гітлера) на схід, у лісах, на околицях міст і сіл. Більш, ніж один мільйон євреїв стали жертвами "Голокосту від куль" в Україні", - наголосив Штайнмаєр.

"Я сьогодні тут, щоб нагадати - а ми повинні нагадувати - про те, до чого можуть призвести безмірна ненависть, націоналізм, антисемітизм і расова ворожнеча. Ми повинні нагадувати і тому, що хорошого майбутнього без чесної пам'яті не буде", - додав він.

Франк-Вальтер Штайнмаєр зі свого боку подякував Україні за примирення і тісне партнерство.

"Я відчуваю глибоку вдячність за примирення, шановний пане президенте Зеленський, ви - люди України і спадкоємці жертв того часу за те, що протягнули руку нам, німцям... Подяку я відчуваю за тісне партнерство, яке об'єднує наші країни. Ще велику подяку я відчуваю за спільні основи, які ми разом сповідуємо - міжнародне право, рівність, свободу народів в їх політичному самовизначенні і територіальній цілісності, мирну і безпечну Європу. Ми повинні це захищати", - зазначив Штайнмаєр.

Новини за темою: У Києві тисячі людей пройшли ходою до 80-х роковин розстрілів у Бабиному Ярі

Водночас, як зазначив німецький президент, він "не може сказати, що німці вивчили уроки історії раз і назавжди".

"Мені завдає болю і наповнює гнівом те, що в Німеччині посилюється антисемітизм", - резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні, 6 жовтня, під час візиту на Чернігівщину Федеральний президент ФРН Франк Вальтер Штайнмаєр відвідав Корюківку, де вшанував пам'ять жертв Корюківської трагедії 1943 року.