Шість суддів КС заблокували роботу суду, вимагаючи забезпечити участь Тупицького у засіданнях, - ЗМІ

Олександр Тупицький Фото з відкритих джерел

У прес-службі КСУ повідомили, що секретаріат не володіє такою інформацією

У четвер, 10 червня, шість суддів Конституційного суду України в ультимативній формі заблокували діяльність КСУ з розгляду важливих, суспільно-значущих справ (про медичні гарантії, про пенсійне забезпечення державних службовців, про функціонування української мови як державної). Про це, посилаючись на джерела у КСУ, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Повідомляється, що зазначені судді - Віктор Городовенко, Ірина Завгородня, Віктор Кривенко, Олександр Литвинов, Сергій Сас і Петро Філюк.

"Причиною такого відкритого шантажу стала їхня ультимативна вимога забезпечити участь у судових засіданнях колишнього голови КСУ Олександра Тупицького", - йдеться в повідомленні джерел.

Прес-служба КСУ повідомила, що наразі секретаріат не володіє такою інформацією, оскільки це могло статися на закритій частині засідання суду, і ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію поки що неможливо.

Раніше повідомляли, що до Подільського районного суду м. Києва скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького за фактами вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про тимчасове відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ. Тупицького підозрюють у введенні суду в оману та примушуванні свідка до відмови від надання свідчень.