Щоб міняти майданчик для переговорів ТКГ, потрібно питати всіх учасників групи: Кацман про заяву Арестовича

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Щоб змінити майданчик для переговорів, треба запитати у всіх сторін ТКГ, в тому числі у Росії, говорить Кацман

Перенесення майданчика для переговорів Тристоронньої контактної групи з Мінська в інше місто можливе при узгодженні з іншими сторонами ТКГ. А слова радника з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексія Арестовича про те, що Білорусь перестає бути нейтральною державою для переговорів, - нікому не цікаві.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Мені ця картинка бачиться наживо, як від слів Арестовича про те, що Білорусь перестає бути нейтральною державою, стрясаються десь урядові будівлі в Мінську, прямо от Мінськ сидить і слухає, що скаже Арестович. Поясніть Арестовичу або кому-небудь з ТКГ, що рішення в мінському, нормандському форматах приймаються консенсусом, коли інші сторони не заперечують. Запитайте у Росії, чи захоче вона перенесення переговорної бази кудись там далі в Європу, в Польщу, в Женеву або кудись далі... Звичайно ні, та й в самої Женеви ніхто не питав. І учасників Німеччини, Франції, які беруть участь у "нормандському форматі", теж ніхто нічого не питав", - сказав Кацман.

Новини за темою: Після випадку з літаком у Білорусі Мінські угоди не виконуватимуть, - експерт

Експерт також зазначив, що заяви Арестовича і подібні випади уповноважених чиновників - не що інше, як звичка української дипломатії думати, що весь світ обертається навколо України.

"Це, знаєте, давня звичка нашої дипломатії - думати, що весь світ обертається навколо України, і тільки сидять, і заглядають в рот Арестовича, і думають, що він там скаже з приводу Білорусі, засоромиться Білорусь чи ні", - зазначив політичний експерт.

Нагадаємо, напередодні Арестович заявив, що Україна, ймовірно, більше не зможе проводити переговори в рамках ТКГ по Донбасу в Мінську, оскільки Білорусь після інциденту з літаком Ryanair перестала бути нейтральною державою.

Як відомо, в національному аеропорту "Мінськ" 23 травня незаплановано сів літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни - Вільнюс. Посадка була обумовлена тим, що надійшло повідомлення про мінування. Але воно виявилося помилковим. Після посадки білоруські силовики затримали колишнього редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака.