Що зміниться для України після підписання угоди про "відкрите небо" з ЄС: Шмигаль дав роз'яснення

За словами прем'єр-міністра, тепер в Україні будуть діяти такі самі можливості, правила й стандарти в галузі авіаперевезень, як і в держав-членів Євросоюзу

Денис Шмигаль

Фото з відкритих джерел

Підписання угоди про спільний авіаційний простір з ЄС означає, що в Україні діятимуть норми Євросоюзу. Очікується збільшення кількості маршрутів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Угода про "відкрите небо" з ЄС безпосередньо наближає українців до доступних авіаперельотів. Така угода - це кінець цінових монополій на авіаційному ринку, це збільшення кількості маршрутів, це новий рівень захисту прав споживачів та нові можливості для розвитку туризму в Україні", - написав він.

Новини за темою: Україна розраховує на створення стратегічного діалогу з Євросоюзом у сфері енергетики, - Шмигаль

Як зазначив Шмигаль, в Україні будуть діяти такі самі можливості, правила й стандарти в галузі авіаперевезень, як і в держав-членів Євросоюзу. Такі самі правила будуть функціонувати й щодо безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного pyxy. ЄС визнаватиме українські сертифікати, видані літакам українського виробництва.

За словами очільника уряду, "авіаційний безвіз" - це перший з п’яти "безвізів", які планується підписати з ЄС в наступні 2 роки. Інші чотири: енергетичний, митний, промисловий та цифровий, які так само встановлюють європейські правила гри у відповідних секторах.

Нагадаємо, 12 жовтня у Києві Україна і Європейський Союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір.

Facebook Дениса Шмигаля