Сергій Льовочкін: Наростання демографічної кризи позбавляє Україну перспектив

"Опозиційна платформа - За життя"

У 2021 році демографічна ситуація в Україні значно погіршилася, що є наслідком неадекватної демографічної політики – насамперед слабкого стимулювання народжуваності та підтримки сімей з дітьми, а також безперервної соціально-економічної кризи. На думку народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Сергія Льовочкіна, невжиття заходів для поліпшення ситуації в країні позбавляє перспектив Україну як державу, що відбулася.

Політик навів останні дані Держстату, згідно з якими народжуваність в Україні за перші чотири місяці 2021 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 3,6% – з 92,3 до 89 тисяч, у той час як смертність за той же період зросла на 24,5% і становить 242,8 тисяч осіб.

За його словами, скорочення населення країни за 4 місяці 2021 року майже на 146 тисяч осіб (що у півтора раза більше, ніж за той же період минулого року) можна порівняти з втратою населення таких міст, як Краматорськ або Мелітополь.

"Україна  - один зі світових лідерів за темпами зменшення населення, і, за міжнародними оцінками, прогноз для нашої країни є негативним. В Україні зростає демографічне навантаження. Це відбувається за рахунок збільшення частки населення 65 років і старше, тобто повноцінного заміщення працюючого населення власним трудовим ресурсом в Україні поки що немає. Вже сьогодні на 100 пенсіонерів припадає 115 легальних платників ЄСВ", – сказав політик.

За його словами, ситуація в нашій країні нагадує замкнуте коло, коли одне кризове явище породжує інше: через старіння населення погіршується рівень соціального захисту, тому молодь виїжджає на заробітки і на постійне місце проживання за кордон і, як наслідок, навантаження на Пенсійний фонд продовжує зростати.

"Щоб розірвати це коло, необхідно, щоб втрутилася держава. Наші пропозиції полягають у підвищенні виплат при народженні та їх диференціації: 100 тисяч – за першу дитину, 200 тисяч – за другу, 400 тисяч – за третю і далі, замість нинішніх 41 280 грн. Також необхідно підвищити прожитковий мінімум і прив'язані до нього виплати – допомогу на дітей, виплати самотнім батькам", – сказав народний депутат.

"Але найголовніше, що допоможе утримати молодь в Україні та дасть їй впевненість у завтрашньому дні, – це залучення інвестицій під створення робочих місць. Це, своєю чергою, стане вирішальним фактором для збільшення народжуваності та міграції іноземної робочої сили до нашої країни. Тому на сьогодні створення сприятливого інвестиційного клімату – це стратегічне завдання, якому мають бути підпорядковані всі рішення української влади", - резюмував Сергій Льовочкін.