Сергій Льовочкін: Безробіття в Україні встановило антирекорд останніх 20 років

"Опозиційна платформа - За життя"

За підсумками першого кварталу рівень безробіття серед працездатних українців за методологією Міжнародної організації праці досяг 10,9%, що є найгіршим показником за останні два десятиліття, в які публікувалася відповідна квартальна статистика. За словами народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Сергія Льовочкіна, навіть у ході двох набагато глибших економічних криз - 2008-09 і 2014-15 років – ситуація із зайнятістю і робочими місцями була кращою, ніж сьогодні. 

Політик навів дані, згідно з якими в першому кварталі 2021 року безробітними були 1,8 млн осіб, причому зростання проти аналогічного періоду 2020 року серед населення у віці 15-70 років склало 1,9% або 257 тисяч осіб. При цьому зайнятість у цій віковій групі скоротилася більш ніж на 1,067 млн осіб – до 15,423 млн осіб, що є найгіршим абсолютним показником зайнятості за весь час незалежності України.

"Понад 250 тисяч нових безробітних за рік і скорочення зайнятості на більш ніж 1 млн осіб замість створення обіцяних 500 тисяч робочих місць – це реальний результат роботи нинішнього уряду", – заявив він.

Причинами зростання безробіття народний депутат назвав погіршення тенденції до депопуляції і старіння населення, падіння інвестицій і деіндустріалізацію, а також незавершений конфлікт на Донбасі.

"Всі ці фактори виштовхують з України мільйони трудових мігрантів, скорочуючи зайнятість всередині країни і потенціал для відновлення економіки. В таких умовах ефект від будь-яких програм зі створення робочих місць буде обмеженим", - вважає він.

"Негативні тенденції на ринку трудових ресурсів можна виправити, тільки забезпечивши стійке довгострокове економічне зростання з темпами 5-7% протягом хоча б 10-15 років. Для чого потрібні збільшення інвестицій, розширення експорту і зростання продуктивності праці. Це буде створювати пропозицію і попит на нові, більш продуктивні та високооплачувані робочі місця, збільшувати зайнятість і стримувати відтік робочих рук з України. Такий сценарій можливий тільки в разі завершення конфлікту на Донбасі", – резюмував Сергій Льовочкін.