Серед топ-політиків тільки Медведчук використовував свій вплив, щоб забезпечити українців вакциною, - Зубченко

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Ні держсекретар США Ентоні Блінкен, ні його заступник Вікторія Нуланд не дали відповіді на прохання керівництва України допомогти з поставками вакцини від коронавірусу. Так політичний публіцист Олександр Зубченко прокоментувавши підсумки візиту керівництва Держдепартаменту США до Києва.

"Наш Верховний головнокомандувач боязко згадав про те, що було б непогано підкинути вакцин проти ковіда. Так, природно, епідемія у нас розвивається за планом. Хвилеподібно. Ситуація під контролем, просто смертність збільшується як би з природних причин", - зіронізував публіцист.

За словами Зубченка, ні Блінкен, ні Нуланд не зробили навіть натяку щодо поставок вакцини в Україну.

"На жаль, спочатку Блінкен, а потім і Нуланд зробили вигляд, що взагалі не зрозуміли натяку щодо "Пфайзера". Хоча могли б привезти з собою пару ящиків цієї вакцини і роздати на Майдані замість печеньок. Пам'ятається, за часів розпаду СРСР американці всім роздавали одноразові шприци. Могли б продовжити традицію", - запропонував він.

"Але, повторюся, навіть натяку не зробили щодо поставок. Тому ситуація у нас як і раніше стабільна. Міністр охорони здоров'я Степанов розповідає про черговий прорив у переговорах з постачання індійської вакцини. Мільйони доз майже на підході. Вже котрий місяць. Просто виникли об'єктивні складнощі. Потрібно почекати. Ще рік-другий", - пожартував публіцист.

При цьому Зубченко звернув увагу, що ні екс-президент Петро Порошенко, ні екс-прем'єр Арсеній Яценюк навіть не спробували використовувати свої зв'язки в США, щоб допомогти Україні з поставками вакцини.

"Двопартійний консенсус у США щодо підтримки України міцніє, а вакцини немає. Петро Олексійович, судячи з його Фейсбуку, був головною дійовою особою на переговорах з Блінкеном. Власне кажучи, заради нього держсекретар і приїжджав в Україну. І він особисто передав Ентоні якийсь нон-пейпер. Однак у цьому папірці ні слова не було про постачання вакцини. Тільки НАТО і відображення агресії РФ. Ну і санкції проти Кремля", - констатував автор.

"Забутий Арсеній Яценюк, який за шалені гроші намагається накрутити собі рейтинг за допомогою соціологічних „опитувань“, постійно хвалився своєю міцною дружбою з Вікторією Нуланд. Міг би чисто заради піару попросити у неї посприяти отриманню американського препарату. Могти. Але навіть робити нічого не став. І тихо відсвічував лисиною в сторонці. В результаті на всю країну 428 щеплених двома дозами індійського "Ковішілда". Навіть Льоші Гончаренко на другу дозу препарату не вистачило. В Індії не вистачає палива, щоб спалювати померлих від епідемії, тому вакцини очікувати не варто. З ЄС у нас чудові безвізові відносини, але прищеплювати обіцяють тільки працівників на полуничних плантаціях", - додав публіцист.

У зв'язку з цим Зубченко прийшов до висновку, що серед топ-політиків тільки глава політради "опозиційної платформи - за життя" Віктор Медведчук використовував свій вплив, щоб вирішити проблему з вакциною.

"Виходить, що серед політиків першого ешелону тільки один з лідерів "опозиційної платформи" Віктор Медведчук використовував свої особисті контакти на рівні правлячої еліти інших країн на користь Україні", - констатував публіцист.

"Ще півроку тому Медведчук домовився особисто з Путіним не тільки про постачання російської вакцини "Супутник V" в Україну, але і про її виробництво в Харкові. Вже в травні Харківський "Біолік" міг би виробляти 700 000 доз на місяць. Це 350 тисяч українців щомісяця, які могли б отримати якісне щеплення", - навів розрахунки експерт.

"Природно, посольство США заборонило нам це робити. Не дивина. Ви згадаєте, як ці прекрасні люди підкидали недемократичним індіанцям ковдри, заражені віспою. І все зрозумієте відразу. За підсумком: намистинок не дали, грошей теж, з вакциною "кинули". Одним словом, велика перемога", - підсумував публіцист Олександр Зубченко.