Секретар РНБО назвав основну ознаку, за якою визначають олігархів

Він вважає основною ознакою зарахування до олігархів уплив на владу

Олексій Данілов. Фото УНІАН

Cекретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає основною ознакою зарахування до олігархів уплив на владу. Про це він повідомив у своєму Facebook.

"На мою думку, за попередньою оцінкою, в Україні є 13 осіб, яких можна віднести до категорії олігархів. Основна ознака цієї групи - вплив на владу. Тому питання стоїть принципово – держава має демонтувати олігархічну економіку і ліквідувати "п'яту колону" як найближчі завдання, які постали перед нами", - йдеться у повідомленні.

Данілов зазначив, що поряд з військовою агресією Російської Федерації однією з основних загроз національній безпеці є олігархічна система.

"Система, яка почала формуватися фактично одразу після набуття Україною незалежності за повної бездіяльності влади. З роками олігархічна система, яка дедалі більше укріплювалася і запливала фінансовим корупційним жирком, ставала все впевненішою в собі і все нахабніше втручалася в українську політику", - відзначив секретар.
 
На його думку, це призвело до того, що країна на довгі роки опинилася надійно замкненою в тісному олігархічному трикутнику, яка породжувала монополії, що призводило до корупції.
 
Раніше Олексій Данілов повідомив, що до законопроекту про олігархів можуть потрапити 13 осіб, імена яких він не назвав.