Санкції щодо 19 компаній: Разумков пояснив, чому утримався під час голосування на засіданні РНБО

Дмитро Разумков Верховна Рада

Спікер заявив, що стосовно українських громадян слід діяти так, як це передбачає чинне законодавство України

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков пояснив, чому утримався під час голосування на засіданні РНБО за запровадження санкцій проти 19 компаній у сфері надрокористування. Він наголосив, що дотримується позиції, що стосовно українських громадян необхідно рухатися в інший спосіб, як це передбачає чинне українське законодавство.

Про це Дмитро Разумков сказав під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал "Перший Незалежний".

Спікер, відповідаючи на запитання журналістів, чому під час засідання РНБО він не голосував за запровадження санкцій щодо 19 компаній, уточнив, що він голосував і під час голосування утримався.

"Було багато дискусій навколо введення санкцій відносно цих компаній. Моя позиція прослідковується і в інших голосуваннях. Я все ж таки дотримуюся того, що все, що стосується громадян інших держав - РФ, інших держав,  відносно яких також вводили санкції РНБО. Пам'ятаєте, що відповідне рішення було прийняте РНБО, потім було введено указом президента, після цього було фактично підтверджено у залі ВРУ. А щодо своїх громадян ми повинні рухатися в інший спосіб, як це передбачає чинне українське законодавство", - сказав Дмитро Разумков.

Новини за темою: Лукаш: Данілов стверджував, що не було ніякої Революції гідності. Де санкції?

Голова ВРУ продовжив: "Тут йшла мова про те, що кінцевими бенефіціарами є громадяни РФ. Якщо це так, то моя позиція - я про це говорив, і дехто з моїх колег погоджується з нею: такі санкції ми мали б вводити відносно фізичної особи - громадянина РФ. Тоді це повністю відповідало б закону про санкції".

Нагадаємо, 19 березня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування.

Слід зазначити, що на засіданні РНБО, що відбулося 19 березня, частина її членів не підтримали рішення щодо санкцій проти 19 компаній, які мають ліцензії у сфері користування надрами.