Санкції проти РФ можуть посилити через незаконне захоплення житла в ОРДЛО, - Арестович

Олексій Арестович Апостроф

МЗС України готує низку заяв щодо цієї ситуації

В ОРДЛО незаконне переведення нерухомості в муніципальну власність окупаційних адмінстрацій може призвести до посилення санкцій проти Росії. Про це повідомив радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі "Дом".

"Ми попереджаємо про міжнародні правові наслідки, які можуть стати наслідком. МЗС дуже активно працює. І офіс президента вважає це одним із серйозних дестабілізуючих факторів, який разом з роздачею паспортів, рублевою зоною та іншим носять характеристики повзучої анексії, - заявив Арестович.

За його словами, дії окупаційної влади в ОРДЛО можуть стати причиною посилення санкцій проти РФ або аргументом, який не дасть можливості зняти обмеження, які були введені раніше.

Новини за темою: Паспортизація жителів ОРДЛО - перший крок до анексії території, - Зеленський

"Наші партнери цілком розуміють, про що йде мова. Термін "повзуча анексія" звучить все частіше. Думаю, про це скажуть Путіну і на зустрічі з Байденом. І президент Зеленський підніме цю тему", - додав Арестович. 

Міністерство закордонних справ України готує низку заяв щодо цієї ситуації. За словами радника у ТКГ, це стане предметом розглядів в міжнародних судах і організаціях, ООН, ОБСЄ тощо. 

Нагадаємо, раніше Олексій Арестович повідомляв, що штрафи для громадян України за виїзд з окремих регіонів Донецької і Луганської областей через територію Росії можуть бути скасовані влітку.