Саміт ЄС і Путіна можливий тільки після виконання Росією Мінських угод, - МЗС Естонії

ERR

За оцінкою глави МЗС Естонії, нинішній діалог між ЄС і Росією достатній

Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс переконана, що перш ніж відновлювати зустрічі такого роду, слід реалізувати Мінські угоди, укладені з метою вирішення конфлікту на Україні. Про це повідомляє естонський портал ERR.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон виступили з пропозицією запросити президента РФ Володимира Путіна на зустріч з лідерами країн ЄС.

"Позиція Естонії в цьому питанні довгий час залишається однозначною: шукаючи змін у відносинах з Росією, важливо керуватися тим, що Росія перш за все повинна виконати Мінські угоди. Після цього ми могли б переглянути нинішню політику", - прокоментувала ініціативу Меркель і Макрона міністр закордонних справ Естонії.

"Важливо, щоб анексовані Російською Федерацією території повернулися тим країнам, яким вони належать. І тоді ми зможемо обговорити, як відновити і налагодити відносини", – додала Лійметс.

За її оцінкою, нинішній діалог між Європейським союзом і Росією достатній.

"Діалог є, є контакти. Але питання все ж в тому, які кроки Росія робить при виконанні міжнародного права, при дотриманні прав людини. Ось ті аспекти, зміни в яких ми повинні побачити, перш ніж відновлювати з Росією діалог на вищому рівні", - сказала міністр закордонних справ.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність провести діалог з президентом Росії Володимиром Путіним.

У Кремлі відреагували на цю пропозицію. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що "Путін є прихильником створення механізму діалогу і контактів між Брюсселем і Москвою".