Саакашвілі просить адміністрацію Байдена запровадити санкції проти грузинських чиновників

Міхеіл Саакашвілі

REUTERS

На його думку, чинна грузинська влада відмовляється від західного курсу і наближає країну до Росії

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі через своїх соратників та адвокатів направив лист виданню Politico, в якому назвав владу Грузії антидемократичною і попросив адміністрацію президента США Джо Байдена розглянути питання запровадження санкцій. Про це повідомляє "Українська правда".

Саакашвілі зазначає, що повернувся до рідної країни, щоб врятувати її від антидемократичної, авторитарної влади, але його заарештували з політичних мотивів. На знак протесту він голодував 50 днів.

Новини за темою: Саакашвілі припинив 50-денне голодування

Політик стверджує, що правляча партія "Грузинська мрія" взяла під свій контроль судову систему та велику кількість медіа. На його думку, чинна грузинська влада "відмовляється від західного курсу і наближає країну до Росії".

"Грузинський народ неодноразово заявляв про бажання вступу країни до НАТО, але натомість нинішня влада заграє з Іраном та Росією з приводу створення платформи "регіонального співробітництва", яка відроджує ідею усунення західного впливу у стратегічному регіоні Південного Кавказу. …Сьогодні я закликаю адміністрацію (президента США Байдена - ред.) зробити свій внесок у підтримку нашої молодої демократії, яка перебуває у серйозній небезпеці", - наголошує Саакашвілі.

Новини за темою: У США закликали грузинську владу судити Саакашвілі тільки в його присутності

Він вважає, що США мають відкрито засудити грузинський уряд за спроби підірвати демократію в країні, а "Конгрес має розглянути питання запровадження санкцій проти порушників прав людини у Грузії відповідно до глобального закону Магнітського".

Нагадаємо, 1 жовтня екс-президента Грузії, очільника Виконавчого комітету реформ України Міхеіла Саакашвілі затримали на батьківщині. Там політика заочно засуджено до шести років ув'язнення. Згодом він оголосив голодування й назвав себе політв'язнем.