"Ризик існує": В Міненерго допускають запуск "Північного потоку - 2" до сертифікації

Reuters

Москва може використати кризову ситуацію

Європа може схвалити запуск російського газопроводу "Північний потік-2" без сертифікації, оскільки Москва завжди використовує кризові ситуації для досягнення своїх цілей. Про це повідомила радник міністра енергетики України Олена Зеркаль в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Такий ризик існує. Якщо не будуть запропоновані інші варіанти вирішення цієї кризи, може бути, і ризикне", - сказала Зеркаль, відповідаючи на питання про можливість схвалення запуску без сертифікації.

При цьому чиновниця нагадала, що наприкінці наступного тижня має відбутися зустріч лідерів країн G20 і до порядку денного включено питання подолання енергетичної кризи.

"Росія завжди користується кризовими ситуаціями. І цей рerfect storm (ідеальний шторм, - ред.), який зараз ми бачимо, використаний Путіним дуже добре", - висловилася Зеркаль.

Новини за темою: "Нафтогаз" подав заявку на участь у сертифікації "Північного потоку-2", - Вітренко

Нагадаємо, "Оператор ГТС України" подав заявку до німецького енергетичного регулятора щодо участі у процедурі сертифікації "Північного потоку-2". В компанії заявили, що російський газопровід загрожує національній безпеці України, руйнує європейську енергетичну архітектуру та намагається обійти правила ЄС.