Розгляд апеляції щодо домашнього арешту Медведчука відклали: Опозиція вважає це тиском з боку влади

РИА Новости

Розгляд апеляції щодо продовження домашнього арешту голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука відклали. На цьому засіданні мали розглянути його скасування, але матеріали справи з Печерського райсуду Києва передали лише за 20 хвилин до початку засідання. Мовляв, колегія суддів не встигла ознайомитися з матеріалами справи. Сам Віктор Медведчук вважає, влада на чолі з президентом Зеленським намагається повністю знищити судову гілку влади. Для цього вони чинять тиск та переслідують опозицію.

"На нашу думку, команда при владі, якою керує Зеленский, взяла напрямок і курс на знищення однієї з гілок влади. Судової гілки влади. Я хочу нагадати кілька подій. Спочатку вносять законопроект і чинять тиск на Верховну Раду для того, щоб розпустити і припинити повноваження КСУ, потім під впливом Венеційської комісії та інших міжнародних організацій законопроект відкликають, потім вносять законопроект про розпуск Київського адміністративного окружного суду, потім незаконними указами звільняють, припиняють повноваження членів КСУ та, коли Верховний суд кілька днів тому визнав незаконним указ президента Зеленського, і обґрунтував його незаконність тим, що він суперечить Конституції та чинному законодавству, то за цим фактом порушили кримінальну справу. Тобто у цьому випадку оцінка таких дій влади: влада опускається нижче плінтуса, коли чинить тиск на суд, тиск на судову гілку влади для того, щоб, по-перше, повністю підпорядкувати її зовнішньому управлінню", - зазначив політик.

Справа проти Віктора Медведчука - це суто політична розправа з неугодними. На цьому наголошує співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Вадим Рабінович. Каже, нібито колегія суддів не встигла ознайомитися з матеріалами справи. Цілком передбачувано, враховуючи те, що перед суддями поставили завдання затягувати процес. Влада чудово розуміє, що вже програла. Тепер вони намагаються якомога довше протримати Віктора Медведчука під домашнім арештом. Тому що бояться і чудово розуміють, що коли він вийде - комусь доведеться ховатися.

"Якби у них був хоча б один аргумент, хоч у чомусь звинуватити Віктора Медведчука, зараз би вже 20 прокурорів танцювали б на столі. Нуль у них є, нуль. Так само, як вони незаконно закрили канали, так само, як усе відбувалося... Ми завтра надамо відповідь. Ми простояли тут, ось група людей. Нуль! Нуль, нічого немає. Це судилище над опозицією. Ні, нічого немає, є тільки бажання запроторити всіх незгодних за ґрати, решта - як вийде. Чим це закінчується - ми знаємо", - наголосив Рабінович.

"Не встигли ознайомитися з матеріалами справи" - не є процесуальною причиною для перенесення засідання. На цьому наголошує адвокат Валентин Рибін. Каже, конституційне право людини у цьому випадку порушує сам суд.

"Дозволю собі зауважити, що "не встигли ознайомитися з матеріалами справи" - не є процесуальною причиною для перенесення засідання. Конституційне право людини у цьому випадку порушує сам суд, що можна використовувати як аргумент при зверненні до ЄСПЛ! Однак перспективи домашнього арешту Віктора Медведчука досить ясні - ще кілька місяців несподіваної домашньої відпустки з родиною, і знову закрутить вихор справ і зустрічей, оскільки наступним запобіжним заходом буде особисте зобов'язання!" - зауважив адвокат.

Жорсткий тиск на опозиційні сили триває чертвертий місяць. Навіть попри відсутність доказів та ризиків, Віктора Медведчука залишили вдома до 7 вересня. Таке рішення ухвалив Печерський райсуд столиці. Це при тому, що за 4 місяці роботи слідство так і не змогло надати жодні, варті уваги суду - докази провини, а усі експертизи сторони обвинувачення проведені за незаконною процедурою та з грубими порушеннями. Крім цього, 7 липня Печерський райсуд продовжив досудове розслідування у справі до 11 листопада. Про засідання сторону захисту повідомили менше ніж за годину до його початку, хоча за законом мали зробити це за 3 дні. І хоча адвокати із запізненням, але приїхали, суддя Вовк провів засідання за рекордні десять хвилин. За цей час він встиг заслухати прокурорів, вивчити сім томів справи, піти до нарадчої кімнати, а потім ще й написати та озвучити рішення.

Ба більше, СБУ весь цей час обіцяє надати докази у справі Віктора Меведчука, але проводить лише численні обшуки в офісі та вдома у політика. А один із головних аргументів, за який тримається влада, - злиті в інтернет "плівки" невідомого походження, на яких начебто зафіксовані розмови Віктора Медведчука. І це, попри те що колишній Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив: "плівок" не існує. Він публічно заявив, що спецслужби не прослуховували  Віктора Медведчука. Ймовірно, саме тому спецслужби не поспішають встановлювати автентичність "записів". Бо насправді будь-яка людина, яка має доступ в інтернет, зможе змонтувати фальшивий голос.

Втім, незважаючи на політичні переслідуваня і репресії з боку чинної української влади, Віктор Медведчук вважає, що вони затягнуться надовго. Попри це, твердо заявляє, що  продовжуватиме боротьбу за справедливість заради себе і українського народу.