Росія визнає дипломи про вищу освіту, видані в "ДНР"

З 2014 року у "ДНР" було видано понад 8 тис. дипломів російського зразка

Росія почала визнавати дипломи про вищу освіту, які були видані у "ДНР". В РФ намагаються внести дипломи до загального реєстру. Про це повідомляє Служби безпеки України. 

У 2016 році у "ДНР" прийняли концепцію реформування освіти та науки на 2016-2021 роки, основною метою якої було введення в освітній сфері стандартів РФ. Інституційна інтеграція "республіки" до складу Росії почалася у 2017 році, коли президент РФ Володимир Путін видав указ, відповідно до якого Росія визнає дипломи "ДНР".

Повідомляється, що у 2019-2020 роках у "ДНР" було видано понад 2,5 тис. дипломів держзразка РФ, а з 2014 року їх кількість становить понад 8 тис. 

"Видача офіційних документів РФ організаціям, установам та закладам, розташованим на території України, підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами та посилює свою присутність, маскуючись під структури самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", - йдеться у повідомленні.

СБУ зібрала факти інституційної присутності РФ на окупованих територіях та використає їх як докази у кримінальному провадженні.

Нагадаємо, Україна запровадить санкції за проведення виборів до Державної Думи РФ на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Передбачається, що обмеження буде застосовано до 12 осіб.