Росія у 2022 році готує напад на Україну з танками та артилерією, - розвідка

Фото з відкритих джерел

Зазначається, що атаці РФ передують серії психологічних операцій, які проводяться, щоб дестабілізувати ситуацію та спровокувати протести

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Military Times заявив, що Росія зосередила понад 92 000 військових навколо кордонів України та готується до нападу наприкінці січня - на початку лютого. Однак атаці РФ передують серії психологічних операцій, які зараз проводяться, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій країні та спровокувати протести. Про це повідомляє "РБК-Україна".

За словами Буданова, така атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими послідують повітряно-десантні атаки на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі та меншим вторгненням через Білорусь.

"Атака, яку готує Росія, буде набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше в конфлікті, що почався в 2014 році, в результаті якого було вбито близько 14 000 українців", - зазначив Буданов.

Керівник ГУР МОУ наголосив, що масштабні російські військові навчання "Захід-21", проведені раніше цього року, довели, наприклад, що РФ може одночасно перекинути до 3500 десантників та військовослужбовців спеціальних операцій.

За його словами, наразі Росія нарощує чисельність військ та систем озброєння в Криму, розміщуючи, зокрема, системи балістичних ракет малої дальності "Іскандер" та інші види зброї в інших місцях поблизу кордону.

Він наголосив , що навіть суворі погодні умови у січні-лютому ніяк не відрадять РФ від нападу.

"Для нас і росіян це не проблема", - сказав Буданов.

Новини за темою: У Сенаті США запропонували запровадити санкції проти РФ у разі її вторгнення в Україну

Він пояснив, що будь-яка російська атака буде здійснена після серії психологічних операцій, які зараз проводяться, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

"Вони хочуть розпалити заворушення через протести та мітинги, які показують, що люди налаштовані проти уряду", - заявив Буданов.

За його словами, ці зусилля включають протести проти COVID-вакцинації, які, за словами Буданова, були організовані Росією, що намагається розпалити заворушення, пов'язані з економікою та енергопостачанням.

Крім того, Буданов сказав, що РФ намагається підняти антиурядові настрої в Україні за допомогою так званого "Вагнергейту".

"Вони (росіян) хочуть підштовхнути до заворушень через протести та мітинги, які б засвідчили антиурядові настрої людей. Російські психологічні операції використовують, щоб показати, що "влада зрадила народ", - резюмував Буданов.

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація, що Сполучені Штати Америки занепокоєні концентрацією російських військ поблизу кордонів України, тому попередили європейських партнерів про можливе вторгнення РФ. Водночас джерела журналістів спростовують прагнення Москви розпочати повномасштабну війну.