Росія продовжує у прискореному порядку видачу паспортів жителям непідконтрольних територій Донбасу і Криму

Жителів ОРДЛО хочуть залучити до виборів в РФ Фото з відкритих джерел

Паспорти в ОРДЛО отримали майже 600 тисяч українських громадян

На тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей і у Криму в прискореному порядку триває масова видача російських паспортів місцевим жителям. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Росія продовжує, а останнім часом навіть прискорює, політику масової видачі паспортів у спрощеному порядку українським громадянам на непідконтрольних уряду територіях України", - написала вона.

Омбудсмен зазначає, що влада Криму "примушує вчителів, інших працівників шкіл і членів їх сімей до обов'язкової реєстрації на "тренувальне всеросійське онлайн-голосування на виборах до Держдуми Росії". Педагогів зобов'язують підтверджувати факти реєстрації скріншотами. У разі невиконання цієї процедури місцева влада погрожує їм звільненням.

Також Денісова наголосила, що аналогічна ситуація з роздачею паспортів спостерігається і на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

"Така сама ситуація і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Зараз паспорти там отримали майже 600 тисяч українських громадян - це чиновники органів місцевої влади, вчителі, лікарі. Діють за принципом: якщо ти не отримуєш паспорт - ти не працюєш", - написала вона.

Нагадаємо, у Росії планують дозволити брати участь у виборах до Державної Думи жителям непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей, які отримали російські паспорти.