Росія оголосила персоною нон ґрата румунського дипломата

Дипломату потрібно покинути країну протягом 72 годин

Москва 24

Росія оголосила персоною нон грата співробітника посольства Румунії в Москві. Дипломату нудно покинути країну протягом 72 годин. Про це повідомляє прес-служба МЗС Росії.

У міністерстві зазначили, що посол Румунії в РФ Крістіан Істрате був запрошений до МЗС Росії 11 травня, де йому була вручена нота про оголошення персоною нон грата помічника аташе з питань оборони при дипмісії капітана Г. Ілієску.

"Вказаному співробітнику наказано покинути територію Російської Федерації протягом 72 годин", - написано в повідомленні.

Це стало відповіддю на дії Румунії, яка 26 квітня оголосила персоною нон грата помічника військового аташе при посольстві РФ в Бухаресті.

Нагадаємо, що раніше міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек заявив про висилку з країни 18 російських дипломатів через визначення їх як офіцерів російських спецслужб. Пізніше з'явилася інформація, що вибухи на складах зброї у 2014 році в Чехії готували щонайменше шість співробітників ГРУ РФ.

У свою чергу, Росія оголосила персонами нон грата 20 співробітників посольства Чехії в Москві. Офіційна Прага згодом анонсувала висилку ще близько 70 співробітників російського диппредставництва і закликала країни НАТО і ЄС проявити солідарність. У підсумку на прохання Чехії відреагували СловаччинаЛатвія і Литва, а також Естонія