Росія не продовжить місію ОБСЄ на кордоні з ОРДЛО: У МЗС України відреагували

ОБСЄ Фото з відкритих джерел

Дипвідомство вважає, що Росія прагне до ескалації на Донбасі

Росія не підтримуватиме продовження мандата місії ОБСЄ на кордоні з тимчасово окупованим Донбасом. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк у Twitter.

"Росія сьогодні оголосила у Відні, що не підтримає продовження після 30 вересня місії прикордонників і спостерігачів ОБСЄ на двох контрольно-пропускних пунктах ("Донецьк" і "Гуково") на російсько-українському кордоні", - написав журналіст.

Своєю чергою в МЗС України заявили, що відмова Росії від продовження місії ОБСЄ на кордоні може призвести до ескалації ситуації на Донбасі.

Новини за темою: Безпекова підгрупа ТКГ провела позачергове засідання через загострення на Донбасі

Зазначається, що дипвідомство засуджує деструктивну позицію Росії і розглядає її в контексті інших дій Москви. Йдеться про блокування прогресу у врегулюванні збройного конфлікту.

"Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати і збільшувати поставки зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій і Луганській областях, що може призвести до подальшої ескалації в зоні російсько-українського збройного конфлікту", - йдеться в повідомленні.

Водночас у МЗС додали, що Україна вимагає від Росії негайно припинити деструктивні дії щодо наглядової місії ОБСЄ, виконати всі взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських угод з метою деескалації безпекової ситуації та подальшого врегулювання збройного конфлікту політико-дипломатичними засобами.

Новини за темою: Унаслідок обстрілу представниками НЗФ на Донбасі снаряд влучив у дах приватного будинку

Нагадаємо, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Росія витрачає на утримання тимчасово окупованої території Донбасу до 5 млрд доларів на рік. Міністр переконаний: якщо РФ зрозуміє, що утримувати ці території дуже дорого й немає сенсу, то почне шукати варіанти виходу з цієї ситуації.