Росія дискредитує роботу ОБСЄ, аби прикрити загострення на Донбасі, - МЗС України

ОБСЄ Фото з відкритих джерел

Спостерігачі зтикаються з системними обмеженнями свободи пересування

Росія продовжує дискредитувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, щоб надати прикриття своїм військовим на тлі загострення ситуації на Донбасі й вздовж кордону з Україною. Про це заявив прес-секретар МЗС України Олег Ніколенко в коментарі "РБК-Україна".

За словами Ніколенка, заява речниці МЗС РФ Марії Захарової щодо "наступу" українських військових на Донбасі не відповідає дійсності. "Такі інсинуації мають одну мету: надати інформаційне прикриття російським військам на тлі загострення ними безпекової ситуації на Донбасі та вздовж українського кордону", - висловився чиновник.

Водночас речник МЗС України зауважив, що звіти ОБСЄ свідчать про:

  • системні обмеження свободи пересування на тимчасово окупованих територіях України;
  • блокування засобів зв'язку та спостереження;
  • загрози особистій безпеці міжнародних спостерігачів з боку незаконних збройних формувань.

Новини за темою: Спецпредставник ОБСЄ в Україні та ТКГ заявив про погіршення ситуації на Донбасі

"Ситуація набула таких безпрецедентних масштабів, що змусила главу СММ ОБСЄ на початку листопада офіційно звернутися із закликом розблокувати роботу місії в непідконтрольних українському урядові районах. Росія цей заклик, як і інші подібні заклики міжнародної спільноти, проігнорувала", - сказав Ніколенко.

Нагадаємо, в жовтні перед готелем у тимчасово окупованому Донецьку, де проживають спостерігачі ОБСЄ, місія зафіксувала масові збори за участі 50-100 осіб, переважно молодих чоловіків. У зв'язку з цим спостерігачі не могли вийти з готелю кілька діб. Тоді ОБСЄ призупинила свою моніторингову місію на Донбасі з міркувань безпеки.

Новини за темою: ОБСЄ зафіксувала 30 танків і гаубицю НЗФ поза виділеними місцями зберігання

Через кілька днів незаконні збройні формування вирішили припинити "акцію протесту" під готелем. Окупаційна влада пояснила це посиленням карантину в Росії. 

Причиною блокування роботи місії стало затримання українськими захисниками члена незаконного збройного формування "ЛНР" Андрія Косяка. Останній мав при собі вогнепальну зброю та здійснював розвідку залишених позицій ЗСУ.