РНБО запровадила санкції проти осіб, причетних до розробки вірусу NotPetya

Кореспондент

Санкції запроваджені проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб

Секретар РНБО Олексій Данілов у ході брифінгу заявив, що Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, які причетні до розробки вірусу NotPetya. Про це повідомляє 112.ua.tv.

"Рішенням РНБО застосували санкції щодо чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, афілійованих зі спецслужбами Російської Федерації. Вони причетні до розробки вірусу "Петя". Вони його адміністрували і організовували кібератаки в Україні", - заявив Данілов.

Варто нагадати, що кібератака вірусу NotPetya сталася 27 червня 2017 року. Вірус-вимагач вимагав біткоіни за розблокування комп'ютерів. Від кібератаки тоді постраждали безліч українських об'єктів: аеропорт "Бориспіль", "Укрпошта", "Укртелеком", а також низка міністерств і банківських систем.

У МЗС Великої Британії, в Міноборони Данії і у ЦРУ звинуватили російську владу у причетності до кібератак. У Кремлі назвали ці звинувачення бездоказовими і безпідставними.

Нагадаємо, сьогодні віце-прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський заявив, що міністри і депутати Польщі стали жертвами кібератаки з Росії.

До того в Офісі президента заявили, що російські хакери використовують Україну для підготовки кібератак на США.