РНБО запровадила санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування

Олексій Данілов Фото з відкритих джерел

Данілов оголосив перелік компаній, проти яких запровадили санкції

Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування. Про це під час брифінгу за підсумками Ради нацбезпеки заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Ми маємо привести у відповідність до чинного законодавства користування надрами. Згідно з нашою Конституцією надра належать українському народу. Однак, на жаль, в переважній більшості при першому приблизному аудиті з'ясувалося, що українського народу там не дуже багато", - сказав Олексій Данілов. 

Максимальний вид санкцій застосували проти компаній: "Геоконнект", "Глобалгеоінвест", "Транссетгео", "Геопост", "Геовертикаль", "Геотаргент", "Надрапрайд", "Геофорсойл", "Геостенс", "Надравестгруп", "Бестоілкомпані", "Надрапростір", "Інфогеотренд", "Еджейнмакро", "Екогазальянс", "Епіваленерджи", "Юнолітойл", "Профінафт" та "Бестгеотех".

Новини за темою: РНБО запровадила санкції проти Януковича та Азарова

РНБО ухвалила рішення про проведення аудиту всіх дозволів, які були видані з 1994 року. 

"Буде публічна інформація про кожний дозвіл, де він знаходився фізично, на території якої громади, про усіх бенефіціарів, усіх власників цих дозволів буде надана інформація для громадян України", - сказав Олексій Данілов. 

Якщо виявлять порушення виконання ліцензійних умов цих дозволів, їх у законний спосіб повернуть народу України. 

Нагадаємо, 26 лютого Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій проти посадових осіб, які "зрадили Батьківщину".