Рішення про вступ України до НАТО перебуває в політичній площині, - Стефанішина

Фото з відкритих джерел

Пріоритетним завданням для України називають формування консенсусу

Рішення про можливий вступ України до НАТО наразі перебуває виключно в політичній площині. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр України Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Чиновниця переконує, що для розв'язання питання про членство нашої держави в Альянсі використовуються всі доступні майданчики. "Ми вимагаємо такої стратегічної ясності від НАТО. У 2021 році, всі держави члени НАТО підтвердили, що Україна буде в НАТО", - висловилася Стефанішина.

За словами віце-прем'єр-міністра, пріоритетним завданням для України є формування консенсусу, і держава "непогано рухається в цьому напрямку". Вона нагадала, що Україна прийняла спеціальне рішення на Раді національної безпеки і оборони й продовжує роботу над переходом на стандарти НАТО.

"Ми вже використовуємо величезний потенціал Програми розширених можливостей, і, що найважливіше, ми працюємо з кожною столицею НАТО. Ми вибудовуємо цей консенсус і використовуємо всі майданчики. Але ситуація складна", - сказала Стефанішина.

Новини за темою: Угорщина продовжить блокувати вступ України до НАТО, - адміністрація прем'єра

Нагадаємо, в липні президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про невідкладні заходи щодо інтеграції України в НАТО. Цим рішенням РНБО надала низку невідкладних доручень Кабміну, Міноборони, МЗС, СБУ та іншим держорганам.