Reuters: Кремль назвав "тривожними" санкції української влади проти опозиційного політика Віктора Медведчука

фото - zagittya.com.ua

Кремль назвав "тривожними" санкції, які українська влада застосувала проти опозиційного політика, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука. Про це йдеться в матеріалі Reuters, який  передрукував також провідний американський новинний журнал U.S. News & World Report.

"Зеленський пообіцяв вжити заходів задля зниження впливу олігархів на Україну. У лютому він ввів санкції щодо Віктора Медведчука, українського бізнесмена і політика, тісно пов'язаного з президентом Росії Володимиром Путіним, що Кремль назвав "тривожним", - пише автор статті.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.