Регіон "Східного партнерства" є пріоритетним для ЄС, - Боррель

Фото з відкритих джерел

Сказав він це після зустрічі з міністрами закордонних справ трьох країн - України, Молдови та Грузії

У Європейському Союзі регіон "Східного партнерства", до якого входить Україна, вважають пріоритетним для підтримки країн-учасниць. Про це заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, писати "Інтерфакс-Україна".

Сказав він це після зустрічі з міністрами закордонних справ трьох країн - України, Молдови та Грузії, які вперше відвідали столицю ЄС у форматі асоційованого тріо.

"Вам дуже добре відомо, що Європейський Союз надає величезного значення своїм відносинам зі східними партнерами, і ми вважаємо цей регіон пріоритетним для нашої підтримки і прихильності. І я впевнений, що сьогодні Рада Європи підтвердить цю важливість і нашу прихильність", - заявив Боррель.

Високий представник вважає, що ЄС "повинен пишатися тим, що наші партнери хочуть зблизитися з нами, хочуть зблизитися з Європейським союзом і навіть приєднатися до нього".

"Занадто часто в Європейському Союзі ми приймаємо як належне те, що нам вдалося створити: зону процвітання, безпеки і можливостей для всіх. Наш Союз не ідеальний, але те, що це членство розглядається як стратегічна мета для багатьох країн - це великий комплімент", - упевнений він.

У зв'язку з цим він привітав тіснішу координацію між Грузією, Молдовою та Україною, а також їх прохання про посилення співпраці з ЄС.

"Найважливішим аспектом нашого "Східного партнерства" є налагодження зв'язків не тільки між Європейським Союзом і нашими країнами-партнерами, а й між ними - між самими партнерами. І це добре", - додав Боррель.

Він нагадав, що у ЄС, крім "Східного партнерства", з кожною з цих країн також є Угоди про асоціацію, включаючи поглиблені і всеосяжні зони вільної торгівлі.

"Ці угоди є найбільш всеосяжними з тих, що Європейський Союз має з будь-яким іншим партнером-з будь-яким з його партнерів. Вони зобов'язують нас зміцнювати нашу політичну асоціацію та економічну інтеграцію, що ми і робимо. Повне виконання цих угод є ключем до використання всіх можливостей, які вони пропонують", - зазначив Високий представник.

Боррель також вважає, що зближення з ЄС вимагає роботи з обох сторін.

"Ви знаєте, що в кожній з ваших країн є ключові галузі реформ, які вимагають швидких, ґрунтовних і правдивих поліпшень. Ми зможемо наблизити законодавство, поглибити співпрацю і просунутися у спільній роботі тільки в тому випадку, якщо ці реформи будуть повністю прийняті і втілені в життя", - підкреслив він.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.