Реформа СБУ: Економії не буде, а відомство перетвориться на "поліцію думок", - Суслов

СБУ

Екс-міністр зауважив, що реформою не передбачене скорочення кількості силовиків, тож зекономити бюджетні кошти не вдасться

Унаслідок реформи Служби безпеки України економії бюджетних коштів не буде, а саме відомство перетвориться на "поліцію думок".

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Гість студії, коментуючи питання щодо реформи Служби безпеки України, зауважив, що насправді скорочення кількості силовиків не відбудеться.

"Я хочу, щоб ми зрозуміли суть всіх цих реформ, пов'язаних із реформуванням силових структур, адже не передбачається скорочення кількості силовиків. Якщо буде скорочена чисельність СБУ, вже ж оголошено, за рахунок чого, - буде створено Бюро економічної безпеки, зовсім новий орган. Ті співробітники СБУ, які працювали в підрозділах економічних, які "кошмарили" бізнес, які там були по боротьбі з корупцією, вони перейдуть у цей БЕБ разом зі співробітниками податкової поліції, яка теж ліквідується. Та частина СБУ, яка займалася слідчою роботою, переходить в ДБР. Зовсім вони не звільняються і ми на цьому не економимо", - сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Усе, що збирала СБУ, можна викинути у сміття, - академік Журавський про справу Медведчука

Колишній міністр пояснив, як зміниться напрям діяльності СБУ.

"Тут важливо зрозуміти, що СБУ тепер буде орієнтована на політичний розшук і контррозвідувальну діяльність. Тому ось ці всі права зупиняти сайти, контролювати, хто що говорить, хто що пише, - тобто можливо, що в Україні буде створена, кажучи за Оруелом, в повному обсязі така "поліція думок", яка буде полювати на громадян, які роблять "мислезлочини", які не те кажуть, не так подають, в опозиції будуть проблеми. Тому ця реорганізація, яка проводиться, вона не означає економію коштів з бюджету", - сказав Віктор Суслов.

Нагадаємо, як заявляв народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Анатолій Бурміч, реформована СБУ служитиме не народу України, а конкретній партії, перетворившись на репресивний орган.

Читайте також: "Реформа" СБУ: Від спецслужби до політичного розшуку".