Реакція ООН на закриття каналів: Експерти вказали на невідповідність дій влади міжнародним стандартам

Фото з відкритих джерел

Існування "правильних" і "неправильних" телеканалів свідчить про те, що у чинної влади існує подвійна мораль, кажуть експерти

Висновки ООН щодо закриття українських телеканалів - "112 Україна", NewsOne і ZiK - говорять про те, що такі дії не відповідають, як мінімум, ні міжнародним стандартам, ані задекларованим речам стосовно свободи слова.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив громадський діяч Петро Тігунов.

"Минуло вже чотири місяці, за цей час проаналізували все, що можна було проаналізувати, подивилися і рішення РНБО, і матеріали, на підставі яких хоча б теоретично могли прийняти відповідні рішення, і зробили висновки. Так, як мінімум, це не відповідає ні міжнародним стандартам, ні задекларованим речам щодо свободи слова, у тому числі і тих цінностей, які пропагують США в усьому світі про свободу слова", - сказав Петро Тігунов.

Гість студії вважає, що реакцію ООН на закриття телеканалів можна використати як аргумент у міжнародних судах.

Новини за темою: Лукаш: Рішення ООН про неправомірне закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK буде покладено в основу обвинувального вироку

Інший гість студії, політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман, зауважив, що народні депутати від провладної партії "Слуга народу" у кулуарах уже не приховують, а відкрито говорять про те, що телеканали "112 Україна", NewsOne і ZiK закрили не через фінансування тероризму тощо, а тому, що вони були незручними для влади.

"Ось є правильні телеканали - їх не закривають. Або олігархи, які домовляться з владою, їх не репресують", - зазначив експерт.

Володимир Кацман наголосив, що існування "правильних" і "неправильних" телеканалів чи олігархів свідчить про те, що у чинної влади існує подвійна мораль. Гість студії акцентував, що той, хто діє проти закону і інтересів українського народу, - це і є головний ворог.

Як повідомляли, рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини. Про це йдеться в звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 19 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 8 фізичних і 19 юридичних осіб. Серед них троє українських громадян - політик Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко, а також цивільна дружина власника каналів NewsOne, ZIK і "112 Україна" Тараса Козака Наталія Лавренюк.

Як повідомляли, 26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Проте вже через годину після початку мовлення телеканал "Перший Незалежний" незаконно відключили під тиском влади.

За останні чотири місяці понад 38 тисяч світових ЗМІ опублікували статті про незаконне переслідування опозиції в Україні.