Разумков розповів про поправки, які вноситимуть до законопроекту про олігархів

Апостроф

Наразі до документа подано 98 поправок

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков інтерв'ю виданню "Ліга.net" розповів, які поправки внесуть до закону про олігархів. Станом на ранок вівторка, 13 липня, подано 98 поправок. Про це повідомляє "РБК-Україна".

За словами спікера, РНБО є координаційним органом і повноважень визначати, чи є особа олігархом, у нього немає. Також може бути конфлікт інтересів.

"Наприклад, є якийсь голова Верховної Ради, який знаходиться в тісних корупційних відносинах з представником великого бізнесу. Він коли-небудь проголосує в рамках РНБО за включення цієї особи до переліку олігархів? Ні. Він буде нормально звітувати про свої зустрічі? Ні. Це конфлікт інтересів? Так", - зазначив Разумков.

За його словами, потрібно чітко визначити: хто, на який термін і коли буде приймати рішення.

"На мою думку, це має бути структура при НАЗК, яка працюватиме на громадських засадах. Ця комісія створюється завдяки конкурсу, в рамках якого можуть залучатися також іноземні експерти", - розповів він.

Спікер ВРУ зазначив, що це визначатиме конкурсна комісія. Точно туди не можуть входити ті, у кого виникає вищезгаданий конфлікт інтересів. Чиновників там не повинно бути.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в першому читанні законопроект про олігархів, який передбачає обмеження їх впливу на медіа та політиків. "За" проголосували 275 народних депутатів.

Також повідомляли, що народні депутати вже почали вносити свої поправки в президентський законопроект №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", на ранок 8-го липня їх було понад 50.