Радуцький: Ми пропонуємо заборонити доступ до приміщень Ради всім невакцинованим від COVID-19 громадянам

Голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член фракції партії "Слуга народу" Михайло Радуцький Фото з відкритих джерел

Наступного тижня планують скликати позачергове засідання парламенту, на якому розглянуть медичні законопроекти

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я має намір наступного тижня скликати позачергове засідання парламенту, на якому розглянуть медичні законопроекти. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Комітету Михайло Радуцький.

"Ми пропонуємо заборонити доступ до приміщень Верховної Ради всім невакцинованим громадянам без винятку. Уряд запровадив безпрецедентні обмеження для невакцинованих українців. Вважаю, що народні депутати повинні також жити згідно з правилами, встановленими для звичайних громадян. Прийняття постанови – це тест для влади. Голосування за цей документ покаже, чи готові народні обранці подавати приклад українцям", - написав Радуцький.

Новини за темою: В Україні не буде примусової вакцинації від коронавірусу, - Шмигаль

Також Комітет пропонує спростити реєстрацію ліків від коронавірусу, посилити покарання за підроблені сертифікати про вакцинацію і посилити відповідальність за продаж ліків дітям.

"Передбачається покарання для людей, які свідомо використовували фальсифіковані документи про щеплення (штраф від 17 тис грн до 34 тис грн або обмеження волі до двох років), для медичних працівників за внесення неправдивих відомостей до медичної документації (штраф від 34 тис грн до 68 тис грн або обмеження волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади), за виготовлення фальшивих документів про вакцинацію (штраф від 85 тис грн до 170 тис грн або позбавлення волі до 3 років)", - написав Радуцький.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантинні обмеження в державі можна скасувати при вакцинації 70% населення. Проте Кабмін не планує запроваджувати локдаун у рамках боротьби з поширенням COVID-19. Адже, за словами прем’єра, економіка України набирає оборотів, і локдаун негативно впливає на економічний розвиток.