Радник Держдепу заперечив тиск США на Україну щодо "Північного потоку-2"

Фото з відкритих джерел

Про це він заявив під час свого візиту до Києва

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростував інформацію видання Politico, про те, що адміністрація США закликала Україну утриматися від критики "Північного потоку-2". Про це він заявив під час свого візиту до Києва, пише "Радіо Свобода".

"Україна - демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи дійсно Вашингтон тисне на Україну в цьому питанні.

Шолле також відповів на запитання, чи відповідає дійсності інформація, викладена в статті The Wall Street Journal – що США та Німеччина погодили перелік заходів із підтримки України на тлі фінальної стадії будівництва "Північного потоку-2".

"Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність", - зазначив він.

Нагадаємо, що раніше видання Politico повідомило, що США закликали Україну не критикувати майбутню угоду з Німеччиною, яка стосується "Північного потоку-2".