Рада збільшила фінансування судів на 742 млн гривень

Слово і Діло

Цьогоріч на державну судову адміністрацію витратять до 16 мільярдів 253 мільйонів гривень

Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення фінансування судів на 742 млн гривень. Відповідний законопроект підтримав 301 народний депутат, передає 112ua.tv.

Спочатку документ передбачав виділення судам на виплату заробітної плати працівникам апаратів загальних судів першої та апеляційної інстанцій 600 млн грн, проте ВАКС вирішив передати 135 млн грн, раніше призначених для реконструкції будівель Антикорупційний суд. Також кошти було взято у Вищого суду з питань інтелектуальної власності, який досі не здійснює правосуддя. Загалом вийшло 742 млн гривень.

Згідно з пояснювальною запискою, додаткові кошти спрямують насамперед на врегулювання питань оплати праці працівників апаратів місцевих і апеляційних судів на рівні обов’язкових виплат.

Новини за темою: Верховна Рада прийняла закон, який реформує Нацраду з питань телерадіомовлення

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів України запропонує Верховній Раді виділити додаткові 1,4 млрд грн на програму боротьби з COVID-19. Кошти підуть, зокрема, на закупівлю вакцин.