Рада схвалила зміни вимог до декларування цінних паперів

Засідання Верховної Ради України

КП в Україні

Рішення підтримали 270 депутатів

Народні депутати схвалили в другому читанні законопроект №5173, який передбачає зміну вимог до декларування цінних паперів. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Зазначається, що документ набрав 270 голосів "за". Відповідно до законопроекту, не підлягатимуть декларуванню акції товариства-резидента України, якщо їхня сукупна номінальна вартість не перевищує 0,25 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому особу призначили або обрали на посаду, а також якщо вартість не перевищує 5% голосуючих акцій товариства.

Крім того, документ виключає вимогу про надання номерів рахунків, на яких обліковуються некомпенсовані заощадження радянського Ощадбанку.

Новини за темою: СМСки в Раді: Нардепи обговорюють, як обійти декларування криптовалюти

Водночас до другого читання вирішили не включати в декларацію операції з обміну валют як витрати й угоди. Відповідні операції не потребуватимуть повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Також у декларацію можна буде не включати як об'єкти нерухомості приміщення громадської приймальні нардепа якщо воно є державною комунальною власністю і перебуває в оренді чи на іншому праві користування.

При цьому радників голови парламенту виключили з переліку осіб, стосовно яких проводиться спецперевірка і повна перевірка декларації.

Новини за темою: Заступник голови Конституційного суду задекларував церкву

Нагадаємо, нещодавно народні депутати ухвалили в першому читанні законопроект, який передбачає повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Тоді рішення підтримали 283 нардепи.