Рада схвалила закон про створення в Україні територіальної оборони

Верховна Рада України Фото з відкритих джерел

Закон підтримали 318 народних депутатів

Верховна Рада України схвалила за основу законопроект №5557 про національний спротив, який передбачає створення в Україні територіальної оборони. Про це повідомляє "РБК-Україна"

Документ підтримали 318 народних депутатів. Він пропонує створити національний спротив і сприяти залученню громадян до забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України.

Зокрема, у законі зазначені завдання територіальної оборони, руху опору та особливості підготовки громадян до національного опору. Також передбачений порядок формування та комплектування військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ, добровольчих формувань територіальних громад і спротиву.

Новини за темою: Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про збільшення витрат на оборону

При цьому визначено повноваження сил безпеки й сил оборони, державних органів, органів місцевого самоврядування з питань національного спротиву.

Проект також визначає принципи фінансування і матеріального забезпечення нацспротиву та соціального захисту військовослужбовців та добровольців Сил територіальної оборони Збройних сил України та осіб, які виконують завдання спротиву.

Нагадаємо, у лютому в Міноборони заявили про намір створити в Україні військову поліцію, яка матиме повноваження здійснювати досудове слідство.