Рада перейменувала День захисника України

Фото з відкритих джерел

Тепер у назві свята згадуватимуться й захисниці

Народні депутати проголосували за перейменування свята День захисника України на День захисників і захисниць України. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Документ підтримали 317 народних депутатів. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що перейменування сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей.

Як відомо, День захисника України відзначається з 2014 року, а з 2015 року 14 жовтня є вихідним днем. Раніше цього дня відзначався День українського козацтва. Водночас 14 жовтня є днем заснування Української повстанської армії (УПА).

Нагадаємо, нещодавно міністр оборони України Андрій Таран заявив, що на параді до Дня Незалежності жінки-військовослужбовці все ж ітимуть у туфлях, проте в більш зручних. Новий дизайн туфель зі шнурками й нижчими підборами розробили протягом минулого тижня.

Новини за темою: НЗФ понад місяць утримують вагітну жінку за звинуваченням у шпигунстві, - правозахисники

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Консультативної ради з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті нашої держави. Рішення про утворення органу прийняли, зокрема, через соціальне напруження.