Рада на позачерговому засіданні розгляне звернення до Конгресу щодо надання Україні статусу головного союзника США за межами НАТО, - Гончаренко

Олексій Гончаренко Фото з відкритих джерел

НАТО оголосило, що Україна отримає членство через ПДЧ

Верховна Рада України збереться на позачергове засідання, на якому розгляне звернення до Конгресу США щодо надання Україні статусу головного союзника Сполучених Штатів поза НАТО (MNNA). Вже зібрали 150 підписів. Про це повідомив народний депутат Верховної Ради України VIII і IX скликань, член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко у телеграм-каналі.

"Зібрав необхідну кількість підписів для моєї ініціативи скликання позачергового засідання Ради щодо розгляду проекту постанови про звернення до Конгресу щодо надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО (MNNA). І це дуже важливо, що у таких питаннях Рада демонструє єдність, незважаючи на партійну належність", - написав Олексій Гончаренко.

За словами політика, вчора НАТО оголосило, що Україна отримає членство через ПДЧ. Проте статус MNNA не заважає Україні просуватися шляхом до членства в Альянсі, вважає нардеп.

"І голосування за мій проект звернення у Раді - важливий сигнал для Росії та світу про наш цивілізаційний вибір", - зауважив Гончаренко.

За його словами, надання Україні статусу MNNA продемонструє Кремлю, що Україна є ключовим союзником США у Східній Європі.

"Наша безпека - понад усе! Сподіваюся, що позачергове засідання Ради призначать якнайшвидше і ми приймемо відповідне звернення до Конгресу", - написав політик.

Нагадаємо, за словами президента США Джозефа Байдена, вступ України до НАТО залежить від подолання корупції та завершення війни на Донбасі.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що хоче отримати від президента США Джо Байдена пряму відповідь щодо надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО. За словами глави України, США могли б надати економічну підтримку Україні, адже досі зберігається військова загроза з боку РФ.