Рада дозволила прикордонникам застосовувати зброю та бойову техніку

Фото з відкритих джерел

Також прикордонники й військові зможуть проводити візуальний огляд

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект, який надає повноваження працівникам Державної прикордонної служби застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю. Про це йшлося під час засідання парламенту. Трансляцію веде телеканал UkrLive.

Відповідне рішення підтримав 271 народний депутат. Наведені повноваження прикордонники матимуть у випадках, передбачених законом "Про Національну поліцію" та військовими статутами ЗСУ.

Крім того, законопроект дозволяє військовим і прикордонникам здійснювати візуальний (поверхневий) огляд осіб, речей та транспортних засобів, особистий огляд затриманих та в разі потреби - вилучати речі, які можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю чи здоров'ю людей.

Також встановлюються умови та межі, вид та інтенсивність застосування заходів примусу з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей людини, яка вчинила правопорушення. При цьому визначаються особливості застосування заходів чи засобів примусу.

Новини за темою: Через загрозу мігрантів: Україна збирається подвоїти кількість прикордонників на кордоні з Білоруссю

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України виділив Міністерству внутрішніх справ 21 млн гривень для Державної прикордонної служби. Кошти надаються для здійснення заходів, пов’язаних зі зміцненням обороноздатності держави.