Рабінович: Ми повинні донести до європейських партнерів правду про тиск на опозицію в Україні

Незаконне закриття опозиційних телеканалів і політичне переслідування владою опозиційних політиків. А ще закон про мову і захист прав людини. І це лише частина питань, які обговорили під час зустрічі співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович і народний депутат від ОПЗЖ Олег Волошин з Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, який прибув в Україну з робочим візитом. Зустріч відбулася в Києві в угорському посольстві.

"Коло питань, дійсно, цікаве. В першу чергу, це ставлення до національних меншин, це закони про мову, які і в нашому, і в розумінні угорської сторони є утисками прав людини, наскільки я розумію. Я говорю за себе, за них я не можу говорити. Це ж стосується ситуації, яка взагалі в нашій країні відбувається. Ми говорили про незаконні закриття каналів. Ми говорили про незаконне перебування під домашнім арештом Віктора Медведчука. Ми говорили про наші, безумовно, найважливіші зв'язки з цією країною. І ми дуже раді, що отримали запрошення відвідати з паном Волошиним Угорщину, обговорені візити, коли нас сторона офіційно запросить. Тому мені особисто дуже сподобалося, сподобався прагматизм, прихильність до національних цінностей. Коли зараз всі намагаються стати "блакитними" терміново, щоб перефарбувався і тоді просувають по службі. А тут людина говорить те, що він думає. Величезна повага, величезна, я повторюю, як до європейського політика, просто величезна. Я За останній час не зустрічав людей, які можуть так прямо говорити і чесно про те, що відбувається. Тому просто отримав задоволення як людина і як політик", - сказав Вадим Рабінович.

Питання тиску на опозицію, зокрема на лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука глава угорського МЗС під час зустрічі підняв сам. Про це після переговорів розповів опозиційний народний депутат Олег Волошин. Сподівається, Сійярто буде піднімати це питання і в європейських інститутах:

"Питання щодо ситуації з паном Медведчуком пан Сійярто підняв сам. Це була його ініціатива. Ми вже хотіли завершувати зустріч, ми знаємо щільний графік міністра. Ще важливо - він тут знаходиться не тільки в статусі міністра закордонних справ Угорщини, а ще й як голова в Комітеті міністрів Ради Європи. Він сам сказав, Яка ситуація з лідером вашої партії, з каналами. Вадим Зіновійович Рабінович детально йому все розповів. І це показує, що насправді надії нашої влади на те, що вони зможуть свою спотворену, помилкову версію переконати в тому, що це правильно, воно не працює. Сподіваюся, що наші колеги будуть піднімати ці питання і в Раді Європи, і в Європарламенті".

Крім того, Олег Волошин додав, що інтереси і цінності глави МЗС Угорщини йдуть у фарватері з тими принципами, яких дотримується і партія "Опозиційна платформа - За життя":

"Вони прекрасно розуміють, що саме з нашою політсилою у них два спільних співпадаючих інтересу - вони так само вважають, що Україна це багатокультурна, Багатомовна країна, в якій може існувати як стійка держава, тільки поважаючи цю реальність. І друге - це цінності, сімейні, християнські. І саме на базі цінностей ми можемо об'єднуватися".

Це вже не перша зустріч опозиційних політиків з представниками політичної еліти країн Європи. Так, нещодавно співголова "Опозиційної платформи - За життя" зустрічався з депутатами французького Сенату.

А на початку липня Вадим Рабінович в режимі відеоконференції взяв участь у саміті Компартії Китаю і світових політичних партій. Днями Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун подякував голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку за привітання генсеку КПК Сі Цзіньпіну зі 100-річним ювілеєм Комуністичної партії Китаю та за участь у саміті Комуністичної партії Китаю. У листі посол зазначив, що співпраця між політичними партіями динамічно розвивається і відіграє незмінну роль у розвитку двосторонніх відносин між Китаєм і Україною.

Водночас днями президент України Зеленський відвідав Грузію, де потрапив у черговий скандал. Після офіційної церемонії в Батумі президент Грузії Саломе Зурабішвілі відхилила пропозицію про зустріч, яку висловив Зеленський. Згоду на зустріч отримали тільки від президента Молдови Майї Санду, яка в досить грубій формі висунула ряд претензій у бік українського президента і його оточення.

Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Вадим Рабінович підкреслив: ситуацію в Україні-зокрема питання тиску на лідера опозиції Віктора Медведчука і незаконне закриття опозиційних каналів - потрібно доносити до наших міжнародних партнерів, адже їх підтримка-крок до справедливості в Україні:

"Перше. Якщо ми не будитимемо ці події, то ми для Європи, для Америки, для всього світу - абсолютно вони нас не бачать. Чому? Так як ви, наприклад, я запитаю-ви не стурбовані проблемами з ранку, ні? Ви навіть не дивитеся. Так вони і з нами.

Друге. Звичайно ж, вони знають про те, що відбувається. В рамках політкоректності вони якось стримують себе, хоча ми все більше і більше бачимо прориваються нотки, що є межі. Я хочу нагадати всім, що тут не оцінка влади і не оцінка Закону. Якщо ви порушуєте Конституцію власної країни, якщо канал можна закрити за листом якогось слідчого СБУ, то ми знаходимося в стадії розвиненого фашизму. Я розумію, що це неприємно чути, Я розумію, що це прикро, але це факт. І ось це ми доводимо до європейців, що Європа - це коли Європа у тебе вдома теж, це коли європейський закон для тебе. А там написано, що людина не може бути так, як Медведчук, поміщений під арешт".

Рабінович також підкреслив: Петер Сійярто під час зустрічі оптимістично зазначив, що в української опозиції є майбутнє, адже саме партія "Опозиційна платформа - За життя" бореться за права простих людей і проти беззаконня, яке чинить чинна влада.

"Ми коли зайшли, ми представилися, що ми представники опозиції. Він каже "Ну нічого, Ми 8 років були в опозиції". Бачите, як приємно, що людина оптимістично дивиться на майбутнє нашої партії. Тому будемо вчитися в Угорщини. Ми якраз скільки в опозиції - 7-8-пора вже.

Повірте мені, що пройде трохи часу і я сподіваюся, що наш народ змінить ситуацію і ви будете розмовляти з нами, як з представниками влади".