Путін вніс до Думи законопроект щодо денонсації договору про відкрите небо

Розглянути законопроект планують 11 травня

Президент РФ Володимир Путін Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект Про денонсацію Російською Федерацією договору з відкритого неба. Розгляд законопроекту заплановано на 11 травня. У базі даних Державної Думи зареєстровано законопроект.

"22 листопада 2020 р. США під надуманим приводом вийшли з договору, що істотно порушило баланс інтересів держав - учасниць Договору, досягнутий при його укладенні. Таким чином, було завдано серйозної шкоди дотриманню договору і його значущості в зміцненні довіри і транспарентності, виникла загроза національній безпеці Російської Федерації", - йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з оприлюдненими даними, розгляд законопроекту заплановано на 11 травня.

Нагадаємо, в травні минулого року президент США Дональд Трамп прийняв рішення про вихід Штатів з Договору з відкритого неба. Причина - порушення договору з боку Росії. Зокрема, мова йде про заборони спостережних польотів над Москвою, Чечнею і Калінінградською областю.

Договір про відкрите небо був підписаний в березні 1992 року. Він дозволяє 34 державам-членам Організації з безпеки і співробітництва в Європі (у тому числі Україні, Росії і США) здійснювати неозброєні спостережні польоти над територіями один одного.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що зустрінеться з Володимиром Путіним.