Путін про дії української влади проти Віктора Медведчука: Рішення є абсолютно незаконними та неконституційними

Тільки "Опозиційна платформа - За життя" гідно вшанувала 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної Війни 112.ua

Переслідування українською владою голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука є абсолютно незаконними та неконституційними. Про це під час прямої телефонної лінії заявив президент Росії Володимир Путін.

"Ну, ось Віктора Медведчука, який, насправді, на мій погляд, є українським націоналістом – взяли, замкнули його напередодні виборчої кампанії вдома, браслет наділи. Значить, приймаються рішення абсолютно незаконні і неконституційні. На це ніхто не звертає увагу. Просто як би всередині країни дають зрозуміти, що немає ніякої легальної можливості у тих сил, які хочуть вибудувати і зміцнювати свою країну, в тому числі на шляхах будівництва нормальних відносин з Росією, - у них немає ніяких шансів. Пригнічують на корені - когось садять у в'язницю, когось під домашній арешт, когось вбивають на вулицях", - підкреслив він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували близько 55 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.