Провідна газета Коста-Рики El Pais опублікувала матеріал про санкції Зеленського проти Медведчука

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук з відкритих джерел

Газета опублікувала матеріал про реакцію ОБСЄ на санкції проти Медведчука і ЗМІ

Провідна газета Коста-Рики El Pais опублікувала матеріал, в якому йдеться про санкції президента України Володимира Зеленського проти глави партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Матеріал опублікований у виданні El Pais.

У газеті повідомляють про те, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро висловила стурбованість через застосування санкцій, які впливають на роботу ЗМІ та журналістів. 

Вона зазначила, що будь-які санкції щодо ЗМІ повинні "піддаватися ретельному аналізу". 

"На початку лютого президент України Володимир Зеленський підтримав рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій строком на п'ять років щодо члена української партії "Опозиційна платформа - За життя" Тараса Козака та його телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Це опозиційні канали, пов'язані з лідером партії Віктором Медведчуком, який перебуває під домашнім арештом за звинуваченням у державній зраді", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Польські ЗМІ про санкції Зеленського проти Медведчука: Актор став інквізитором

Нагадаємо, 20 серпня секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання "Страна.uа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.uа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данілов заявив, що вони нібито займалися "протиправною діяльністю на території України".

19 серпня Національна рада з питання телебачення і радіомовлення прийняла рішення звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телеканалу "Наш" за трансляцію висловлювань, які нібито містили "ознаки прихованого заклику до агресивних дій".

Раніше, 2 лютого, президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.