Проти мера Рівного відкрили кримінальне провадження після погроз ромам

Олександр Третяк Фото з відкритих джерел

Йому загрожує до 5 років обмеження волі

Проти мера Рівного Олександра Третяка відкрили кримінальне провадження через погрози ромам, йому загрожує до 5 років обмеження волі. Про це, посилаючись на заяву прес-служби поліції Рівненської області, повідомляє "РБК-Україна".

Зазначається, що провадження відкрито за фактом умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності.

Третяку загрожує покарання у вигляді штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-8500 гривень) або ж обмеження волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У червні мер Рівного Олександр Третяк запропонував запакувати ромів в автобус і вивезти з міста. Він сказав, що ситуація з безпекою у місті погіршилась. Тоді він розповів, що на вулиці зустрів ромів і сказав, що у них є пару годин, щоб забратися з міста. Але ті поскаржилися, що не їздять поїзди, автобуси.

"Я бачу, що йде до того, що ми зробимо радикально: всіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття", - заявив він тоді.

Згодом після того мер Рівного вибачився за скандальну заяву про ромів. Він зазначив, що така його реакція викликана численними скаргами рівнян.