Пропонує внести зміни: Зеленський наклав вето на закон про легалізацію криптовалют в Україні

Фото з відкритих джерел

Зокрема, глава держави проти створення окремого регулятора на ринку віртуальних активів

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на законопроект №3637 про легалізацію криптовалют. Зокрема, глава держави проти створення окремого регулятора на ринку віртуальних активів. Про це повідомляється на сайті президента.

Зазначається, що, відповідно до світового досвіду, регулювання обігу криптовалют здійснюється саме регуляторами фінансових ринків, щоб не допустити появу фінансових пірамід з віртуальними активами.

Прийнятий у другому читанні проект закону пропонує створити новий центральний орган виконавчої влади - Національну службу з регулювання обігу віртуальних активів, що спричинить значні витрати.

"Враховуючи це, президент України повертає документ до парламенту з пропозицією внести зміни, згідно з якими функції державного регулювання мають бути віднесені до компетенції регуляторів, які вже існують в Україні, а саме: Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національного банку України", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Китай оголосив усі операції із криптовалютами незаконними

Нагадаємо, за словами голови Національного банку України Кирила Шевченка, принципова позиція НБУ полягає в тому, що єдиним засобом платежу залишається гривня.