Прокурори допускають такі процесуальні помилки, як діти в дитсадку мимо горщика ходять, - Нев'ядомський про реформу прокуратури

pnk.tv

З прокуратури вимили професійне ядро, констатував гість студії

Зараз діджиталізація у прокуратурі - не на часі. Насамперед потрібно відновити систему, оскільки після реформи прокуратура стала недієздатною.

Про це в ефірі ток-шоу "Великий день" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив депутат Харківської міської ради Денис Нев’ядомський.

Гість студії прокоментував інформацію про те, що в Офісі генпрокурора готуються до запуску інтерактивної карти злочинності, та оцінив, наскільки така ініціатива може пришвидшити розслідування, зокрема, й резонансних справ. Він наголосив, що для початку потрібно хоча б відновити систему, оскільки після останньої реформи, здійсненої за генпрокурора Руслана Рябошапки, прокуратура стала недієздатною.

"Тому що ті люди, які мали хоч якийсь рівень професіоналізму, розуміння цієї роботи, вони плюнули і пішли. Цією реформою вони фактично знищили, вимили ядро. Так, система працює не так, як вона працює в цивілізованій демократичній державі. І працювала вона не так, але хоча б люди розуміли, чим вони там займаються. Зараз приходять ці, прости господи, прокурори - це або діти, або які ніколи не мали стосунку до прокуратури", - сказав гість студії.

Денис Нев’ядомський продовжив: "Може, для нової влади це якесь досягнення, але як адвокат і як суддя у відставці я говорю, що останніми роками - це справжній жах, це непідтримка державного обвинувачення. Це приходять, як говорила сама генпрокурор Венедіктова, як діти в школу. Вони не розуміють, навіщо. Суддям доводиться витягувати їх, щоб за очевидні вчинені тяжкі злочини не було відразу виправдувальних вироків не через те, що вина злочинця не доведена, не тому, що він не скоював злочину, а тому що прокурори допускають такі процесуальні помилки, як діти в дитячому садку повз горшки пісяють".

Новини за темою: Зеленський у розмові з Байденом заявив про готовність реформувати Україну та досягти миру

Гість студії переконаний, що зараз діджиталізація у прокуратурі - аж ніяк не на часі.

"Таким же чином проводиться підтримка державного обвинувачення. Справи руйнуються. І судді, порушуючи принцип незалежності, змушені витягувати прокурорів якимось чином, щоб створити цей баланс. Тому зараз потрібно займатися не діджиталізацією", - сказав Денис Нев’ядомський.

Нагадаємо, 29 квітня на позачерговому засіданні ВРУ депутати ухвалили за основу законопроект про внесення змін до "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів щодо реформи органів прокуратури" з окремих аспектів дії перехідних положень.

Законопроект передбачає безальтернативну обов'язковість проходження атестації для можливості вступу на посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласній чи окружній прокуратурі, зокрема в разі поновлення на посадах за рішеннями судів.