"Проблем з газом немає": У Зеленського пояснили, чому регіони оголошують НС

За словами заступника голови ОП, газу в сховищах країни цілком достатньо для потреб населення і соціальної сфери

Кирило Тимошенко Фото з відкритих джерел

Обласні комісії ТЕБ і НС вводять в регіонах режим надзвичайної ситуації для вирішення технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу. У сховищах країни достатньо блакитного палива для потреб населення та соціальної сфери. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на заступника голови офісу президента Кирила Тимошенка.

"Сьогодні звучить багато маніпуляцій у пресі та з вуст опозиційних політиків щодо тарифів на опалення. Також деякі "експерти" і ЗМІ розганяють паніку через проведення засідань обласних комісій ТЕБ і НС по оголошенню надзвичайних ситуацій з постачання газу в регіонах", - повідомив Тимошенко.

Тимошенко пояснив, що комісії ТЕБ і НС збираються в областях тільки для подолання технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу.

Він також підкреслив, що газу в сховищах країни цілком достатньо для потреб населення і соціальної сфери.

"Ніяких проблем з цим немає", - додав заступник голови ОП.

За його словами, НАК "Нафтогаз України" готовий до 15 жовтня підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери, включаючи школи, садочки, лікарні.

Тимошенко нагадав, що ціна на газ для населення становить 7,42 гривні за тисячу кубометрів і за цією ціною його отримують роздрібні постачальники і теплогенеруючі компанії.

Як уточнив заступник голови ОП, ціна на газ для потреб соціальної сфери становить 16,8 гривні. Вона містить в собі ПДВ і тариф на транспортування.

"Ціна на газ на ринку дійсно зашкалює, але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу. Серед іншого, за допомогою спецціни", - підкреслив він.

Новини за темою: В Івано-Франківську оголосили надзвичайну ситуацію: Немає газу для лікарень, шкіл та дитсадків

Нагадаємо, 12 жовтня регіональна комісія ТЕБ і НС оголосила надзвичайну ситуацію у Львівській області через забезпечення газом бюджетних установ.

Раніше повідомлялося, що у  Закарпатській області також оголосили надзвичайну ситуацію через брак газу для опалювального сезону в бюджетних установах.