Президент затвердив програму Україна - НАТО на 2021 рік

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента України

Стратегічною метою цієї програми зазначено досягнення Україною основних критеріїв для отримання повноправного членства в НАТО і ЄС

Президент України Володимир Зеленський затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна - НАТО на 2021 рік. Тепер Кабінет міністрів має підготувати заходи щодо її виконання. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу президента, передає "РБК-Україна".

Стратегічною метою цієї програми зазначено досягнення Україною основних критеріїв для отримання повноправного членства в НАТО і ЄС.

У документі йдеться, що Україна вживає заходів для інтенсивної взаємодії з НАТО і країнами-учасницями для реалізації євроатлантичних устремлінь України, які зафіксовані в декларації Бухарестського саміту в квітні 2008 року.

Реалізація програми має стати ефективною відповіддю на виклики, що стоять перед Україною, а також сприятиме наближенню до базових принципів, втілених у Північноатлантичному договорі у 1949 році, зокрема політичних, економічних та військових критеріїв.

Нагадаємо, офіційний Київ сподівається на допомогу США у прагненні України вступити до НАТО. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю телеканалу CNN.

Варто зазначити, що в червні 2021 року на саміті НАТО у Брюсселі заплановане обговорення "дорожньої карти" для України щодо виконання нею кроків задля приєднання до Альянсу. Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з Володимиром Зеленським у Варшаві.