Президент затвердив нову Стратегію кібербезпеки

Володимир Зеленський

Офіс президента України

Документ містить, зокрема, рекомендації щодо розвитку системи захисту від кіберзагроз

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про затвердження Стратегії кібербезпеки в Україні. Відповідний документ оприлюднено на сайті Офісу президента.

У Стратегії вказано, що Росія залишається основним джерелом загроз для України в сфері кібербезпеки. Зокрема, сусідня держава активно реалізує концепцію інформаційного протиборства.

Загалом документ містить рекомендації щодо розвитку системи захисту від кіберзагроз, перелік викликів та загроз у сфері кібербезпеки, а також стратегічні та пріоритетні завдання під час забезпечення кібербезпеки.

Передбачається, що протягом двох наступних місяців Національний координаційний центр кібербезпеки має розробити план реалізації Стратегії, а органи центральної влади разом із СБУ й Службою зовнішньої розвідки будуть зобов’язані реалізувати виконання плану.

Відповідальним за виконання рішення РНБО призначено секретаря відомства Олексія Данілова.

Новини за темою: Україна та Естонія поглиблюють співробітництво у сфері кібербезпеки

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради нацбезпеки і оборони про заходи з кібероборони України, яке передбачає створення кібервійськ. Тепер уряд має розрахувати обсяг необхідних матеріально-технічних ресурсів та фінансів.