Президент підписав санкції проти російських телеканалів і компаній

Володимир Зеленський Офіс президента України

Загалом обмеження запровадили проти 138 компаній

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти 138 компаній, серед яких і російські телеканали. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу прездента.

Під обмеження, зокрема, потрапили російські телеканали: "Телекомпанія НТВ" і її дочірні компанії, "Перший канал", "Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія", "Зірка", "ТНТ-Телемережа", "Москва Медіа" тощо. Також перелік містить низку ЗМІ з тимчасово окупованого Криму: "Кримська газета", "Студія "Ялта ТВ" та інші.

Крім того, санкції запровадили проти компаній "Вебмані.ру", "Мережева Розрахункова Палата" та "Обчислювальні сили".

Водночас обмеження стосуються низки українських і зарубіжних компаній, серед яких INDX Transactions Ltd (Британські Віргінські острови), Amstar Holdings Limited (Гонконг), "Фінансова установа "ВМ-Фактор"(Україна).

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення персональних санкцій проти депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Зокрема, мова йде і про анулювання ліцензій на мовлення належних йому телеканалів ("112 Україна", NewsOne, ZIK). Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Телеканали розцінюють введення санкцій як політичну розправу над неугодними ЗМІ.

Новини за темою: Зеленський увів у дію санкції проти ватажків "Л/ДНР" та "глави" Криму

Згодом було створено новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Однак телеканал "Перший Незалежний" був відключений від мовлення через годину після початку ефіру.